Bir Sorunuz Mu Var?
0850 640 07 17
info@inergo.com.tr

Blower Ses Yalıtımı

İnergo Akustik > Blower Ses Yalıtımı

Blower Ses Yalıtımı

İnsanlar bedenen ve ruhen huzurlu bir konumda olmak isterler. Bunun için en temel şart ise sessiz bir ortamda çalışmaktır. Gürültülü bir ortamda bulunmak ve gürültülü bir ortamda çalışmak, insan vücudunu rahatsız etmekte ve ileriki boyutlarda sağlık sorunlarına yol açar. Belirli ses düzeyini aşan ortamlarda bulunmak mesleki olarak rahatsızlıklara sebep olur. Ortamlarda oluşan sesler hem çevreyi hem de kişiyi rahatsız eder.

Özellikle fabrika gibi koşturmacanın ve makine gürültülerinin fazla olduğu yerler, içinde bulunan kişileri rahatsız edip yorduğu gibi, fabrika çevresinde ikamet eden sakinlerin de rahatsız olmasına, rahatsızlanmasına sebep olur. İşte tüm bu oluşacak rahatsızlıkların önüne geçebilmek için ses yalıtımına sahip olan havalandırmalara sahip olunması gerekir.

Ses Yalıtımı İçin Gerekli Olanlar

Kişinin bulunduğu ortamda ses düzeyinin minimuma indirilmesi için gerekli olan bazı şeyler vardır. Bunların temelinde ise ses yalıtımının yapılması gelir. Bu ses yalıtımları içerisinde en önemlisi blower ses yalıtımı olur. Blower ses yalıtımı, fabrika gibi çok yüksek seslerin oluşabileceği ortamlarda havalandırma sirkülasyonunun sağlanması için getirilen cihazların yalıtılmasını sağlar.

Fabrika ve alışveriş merkezlerinde bulunan yüksek sesli havalandırma cihazlarının, kullanılan malzemesi blower ses yalıtım malzemesi haline gelerek, oluşabilecek yüksek sesi minimuma indirir. Kabinin içerisinde hava sirkülasyonunu sağlayacak olan hava bölümleri bulunmalıdır. İşyerleri için özel olarak hazırlanan bu yalıtım sistemleri, kişinin deformasyonunun önüne geçer.