Bir Sorunuz Mu Var?
0850 640 07 17
info@inergo.com.tr

Jeneratör Ses Yalıtımı

İnergo Akustik > Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör ses yalıtımı  Markası ve modeli ne olursa olsun, günümüz teknolojisinde jeneratörler yüksek ses seviyesi olan, ve çevreye yaydığı gürültü muhakkak kontrol altında tutulması gereken cihazlardır. İster oda içerisinde kabinsiz olsun, ister dış mekanda kabinli olsun, Rahatsız edici gürültü seviyesine sahip olan jeneratör ses yalıtımı uygulaması yapılmadan önce kesinlikle çok iyi etüt edilmeli ve tüm teknik argümanlar göz önünde bulundurularak ses yalıtım uygulaması faaliyete geçirilmeli.

      Unutulmamalıdır ki ; Jeneratör ihtiyaç duyduğu hava sirkülasyonunu sağlayamaz ise cihazın kalıcı hasarlarla karşılaşması an meselesidir.

Bu doğrultuda ; Jeneratörün sağladı kuvvet (kvA), yerleşik düzeni konumu, ses desibel miktarı, yerleşim yerine olan uzaklığı, ihtiyaç duyduğu hava emiş miktarı, ihtiyaç duyduğu hava atış miktarı, asgari ısınma değeri vb. gibi tüm sistem değerlerinin hem matematiksel hesabı, hem de teori hesaplamaları yapıldıktan sonra  uygulama safhasına geçilmeli ve en üst düzel performans alacak şekilde dizayn edilmelidir.

 

Jeneratör ses izolasyonu uygulamalarında, tüm Türkiye’de sizlere sağladığımız ücretsiz keşif imkanı ile jeneratörlerinizi yerinde analiz edip, gereken tüm data sheet değerlerini ve çevreye yaydığı gürültünün desibel miktarı ile frekans aralığını tespit edip, en doğru jeneratör ses yalıtımı uygulamasını anahtar teslim olacak şekilde, sizlere teslim ediyoruz. Jeneratör ses izolasyonu çalışmalarımızda teslim ettiğimiz tüm endüstriyel projelerin hiçbirinde problem yaşamayıp, taahhüt ettiğimiz tüm gürültü ve performans değerlerini yerinde getirmişizdir.

Her Jeneratör için farklı bir ses yalıtım uygulaması uygulayabilecek ve her jeneratör odası ses yalıtımı için de maliyeti etkileyecek muadil tercih projeler tasarlayacak, farklılık gösteren tüm jeneratör odası ses yalıtımı uygulaması yapılabilir, Jeneratör odaları ses yalıtımı uygulaması için gerekli olan tüm malzemeler sıfırdan kendi imalatımız olup hiçbir şekilde hazır ürünler değildir Jeneratör ses yalıtımı bizim işimiz….

 

Jeneratörler fosil yakıtlar yardımı ile çalışan ve güçlü motorlar aracılığı ile harekete geçiren sistemlerden oluşurlar. Bu durum, onları güçlü bir araç ile eşdeğer güçte ve gürültüde çalıştırmaya iter. Piyasada yer alan bütün jeneratörler, bu özellikleri ile marka ve model fark etmeksizin yüksek dozda ses yayan, özellik ve kapasitesine göre bu seste artış gösteren jeneratörlerdir. Jeneratörünüzün kapasitesi ve gücü her ne olursa olsun, ona uygun bir çözüm ile jeneratör ses yalıtımı gerçekleştirebiliriz.

Jeneratör Sesine Yalıtım

Jeneratörlerin elektrik üretim gücü, modeli, yılı, büyüklüğü, zemini, yakıtı, motoru ve yaydığı ses her ne olursa olsun, bir jeneratöre uygulanacak ses yalıtım işlemi ile birlikte, yayılan ses büyük ölçüde azaltılabilir veya tamamen yok edilebilir.

Jeneratör Ses Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jeneratörler, ürettikleri güç ve yaydıkları sesten ziyade, bir motor mekanizması olduklarından ve fosil yakıt kullandıklarından, mutlak suretle hava ihtiyacı duymakta ve çalışma prensibi nedeni ile egzoz gazını dışarı vermesi gerekmekte olan cihazlardır. Bu noktada gürültü kesmek amacı ile onları tam anlamı ile kapalı bir hazne içerisine almak mümkün değildir.

Ancak, uygun proje ve doğru teknikler ile jeneratörünüzün ısınmadan, hava alışverişi kesilmeden, emisyon ihtiyacı karşılanacak şekilde ses yalıtımı yapılabilmektedir. Bu sayede jeneratörün herhangi bir arıza ya da tehlikeli bir durum oluşturması söz konusu olmayacağı gibi jeneratör ses yalıtımı gerçekleştirmek de mümkün olacaktır.