Chiller Ses Yalıtımı
Chiller Ses Yalıtımı 1
Chiller Ses Yalıtımı 2
Chiller Ses Yalıtımı 3
Chiller Ses Yalıtımı 4
Chiller Ses Yalıtımı 5
Chiller Ses Yalıtımı 6
Chiller Ses Yalıtımı 7

Chiller Ses Yalıtımı

İngilizce Chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, aktif olduğu sürede birden fazla bileşeninin çıkarmış olduğu sesler sonucunda bir gürültü kaynağına dönüşmektedir. Gürültüyü absorbe edebilmenin en etkili yolu ise gürültüyü kontrol altına almaktan geçer.

Bu süreçte, cihazın performansına etki etmeyecek doğru koşulları yakalamak en önemli unsurdur. Mevcut alandaki chiller soğutma gruplarına kendi imalatımız olan akustik paneller ile inşa edeceğimiz bir akustik kabin gürültüyü kontrol altına alacaktır. İmalat için tercih ettiğimiz bütün ürünlerimiz gerekli belgelendirmelere sahip, yangına dayanımlı malzemelerdir.

Bu süreçte, cihaz için gerekli hava sirkülasyonunu göz önünde bulunduran mühendislik departmanımız, projelendirme aşamasında ihtiyaç duyulan hava debisine bağlı kalarak kabine gerekli noktalarda akustik menfez veya akustik damper eklemektedir. Ek olarak, ilerleyen süreçte cihazlara müdahale edebilmek için içeride gerekli çalışma alanı ve bu alanlara erişim izni sağlayan akustik kapılar eklenmektedir.

Planlanan tüm bu süreçte, firmamız gürültü sorununu ortadan kaldırmayı taahhüt etmektedir. Montaj aşaması bittikten sonra da teknik desteğini sağlamaktadır.

Bülten

İnergo hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.