İçerenköy Bayındır Hastanesi Ses İzolasyon İşleri Tamamlandı!
İçerenköy Bayındır Hastanesi Ses İzolasyon İşleri Tamamlandı! 1
İçerenköy Bayındır Hastanesi Ses İzolasyon İşleri Tamamlandı! 4
İçerenköy Bayındır Hastanesi Ses İzolasyon İşleri Tamamlandı! 5
İçerenköy Bayındır Hastanesi Ses İzolasyon İşleri Tamamlandı! 2
İçerenköy Bayındır Hastanesi Ses İzolasyon İşleri Tamamlandı! 3

İçerenköy Bayındır Hastanesi Ses İzolasyon İşleri Tamamlandı!

İÇERENKÖY BAYINDIR HASTANESİ SES İZOLASYON İŞLERİ TAMAMLANDI!
 
Bünyesinde birden fazla jeneratör ve iklimlendirme cihazı bulunduran İçerenköy Bayındır Hastanesi’nde gürültü kirliliğine sebep olan birden fazla gürültü kaynağına müdahale edildi. Bu süreçte hem herhangi bir izolasyonu olmayan cihazlara müdahale edildi hem de daha önce uygulaması yanlış yapılmış yalıtımlara dokunuşlar yapıldı.
 
2 JENERATÖR TEK BİR KABİNDE.
 
Bünyesinde 2 farklı jeneratör bulunduran hastane yönetimin talebi üzerine mevcut cihazlar hem akustik hem de estetik bir kabin içerisine alındı.
Keşif ile başlayan sürecimize bölgenin yapısı ve cihazların özellikleri göz önünde bulundurularak tasarımlar yapılarak devam edildi. Tasarım sürecinde hem hastane yönetiminin talepleri hem de cihazların ihtiyaç duyduğu hava debisi hesaplanarak dikkate alındı. Taşıyıcı sistemi çelik konstrüksiyon olan kabinimizin akustik izolasyonunu panellerimiz ile tamamladık.
 
KLİMA SANTRALLERİ DERİN BİR SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ.
 
Zemin katında 2, asma katında 3 adet olmaz üzere olan klima santrallerinin emiş ağızlarına susturucular monte edildi. Cihazdan çıkan sese kaynağında yapılan müdahale ile ses absorbe edildi. Bütün cihazların aynı anda çalışması ile ortaya çıkan gürültü patlaması, ortamın desibel miktarını +20 desibel arttırıyorken firmamızın profesyonel müdahalesi ile yönetmeliğin zorunlu kıldığı maksimum +5 desibel maddesine uygun hale getirildi.

Bülten

İnergo hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.