Bir Sorunuz Mu Var?
0850 640 07 17
info@inergo.com.tr

Soğutma Grubu Ses Yalıtımı

İnergo Akustik > Soğutma Grubu Ses Yalıtımı

Soğutma Grubu Ses Yalıtımı

Soğutma grubu ses yalıtımı ;

Hemen hemen tüm kurumsal market zincirleri ve mağazalarda bulunan ve mesai saatleri içerisinde sürekli çalıştığı için rahatsızlık veren klima dış üniteler, gürültü seviyesi ve ses frekansı yüksek olan cihazlardır. Yaptığımız ses yalıtım uygulaması ile klima dış ünitelerin gürültüsünü azaltıp rahatsız etmeyecek seviyelere indirdiğimiz gibi hava çekişi ve atışı ile alakalı bir düşüklük yaratmayacak şekilde dizayn edilmektedir.Temel prensip olarak, cihazın konumu yerleşim yerine olan uzaklığı desibel seviyesi etüt edilerek, hava emiş ve atış kısımlarını engellemeden bir akustik kabin içine alınarak gürültüyü absorbe ediyoruz. Teknik müdahale için akustik kapılar, hava alış için ise özel imalat akustik menfez kullanarak cihazın doğal çalışmasını engellemeyecek şekilde dizayn ediyoruz. Klima dış ünite ses yalıtımı, soğutma grubu ses yalıtımı.

Fabrika içi ses yalıtım kabinleri

Gürültü hem bedensel hem de ruhsal çeşitli sağlık sorunları yaratırken, 85 dB (A) düzeyini aştığı takdirde bir meslek hastalığı olarak kabul edilen sağırlığa neden olmakta, duyma yeteneğini kaybettirmektedir. iş Güvenliği ve işçi Sağlığı Tüzüğü’nde yeterli sınırlama ve önlemler

yoktur. Azımsanmayacak sayıda iş yerinde ise çoğu zaman bilgi eksikliği veya umursamazlıktan doğan davranış, işçi sağlığını tehlikeye atacak düzeydedir. Bir dokuma fabrikasında yapılan ölçümler çalışanların emekli olmadan % 35’inin sağır olma riski ile karşı karşıya olduğunu göstermiştir.

Bazı araştırıcıların “günlük terör” diye de nitelendirdiği gürültü rahatsızlık veren sestir. Herkesin sesi gürültü olarak algılamaya başladığı eşik farklı da olsa, belirli bir değerden sonra herkes algılanan sesin gürültü olduğu hakkında hem fikirdir. Gürültü, düzeyine göre duyma yeteneğimize ya hemen anında, ya da uzun bir süre gürültülü ortamda kalındığında zarar verir. Gürültünün insan beden ve ruh sağlığına olumsuz etkidiği bilinmektedir.

Tüm bu sebeple ; Fabrika içi ortam gürültüsü 85 db(A) nın üzerinde olan kısımlar, makineler yada bu gürültüye maruz kalan operatör, personel yada işçi gruplarının sağlığı ve performans durumu için muhakkak Fabrika içi ses yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir. Edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda ses yalıtım uygulamasından sonra çalışanların performansının üst seviyelere çıktığı ve stressiz bir çalışma ortamının yarattığı moralle daha özverili oldukları tespit edilmiştir.

Tüm fabrika içi ses izolasyon uygulamalarımızı anahtar teslim şekilde yapar istenilen ses seviyelerine indiririz.

 

Gürültü kontrol sistemlerinin imal ve montajı ile ses yalıtımı ve akustik izolasyonların sağlanması konularında çalışan firmamız İnergo Endüstri olarak, son derece kaliteli sistemleri müşterilerimize sağlıyoruz. Sektörde edindiğimiz tecrübe yanında ilerleyen teknolojiyi takip eden yenilikçi çalışmalarımız ile müşterilerimizin her türden ses yalıtım talep ve istekleri konusunda mükemmel çözümler üretiyoruz. Teknik kadromuzun birikimi ile işlerimizde yüksek kaliteyi sizlere sunuyoruz.

Çalışma Alanlarımız

Firma olarak, soğutma grubu ses yalıtımı ile birlikte, jeneratör ses yalıtımı, blower ses yalıtımı, chiller ses yalıtımı ve akustik duvar, fabrika pres ses yalıtımı uygulamalarını eksiksiz olarak sunabilme kapasitesine sahibiz. Gelişmiş ve üretim kapasitesi yüksek makine parkurlarımız da, uzman çalışanlarımız ile en başarılı ses yalıtım sistemlerini sizler için hazırlıyoruz.

Mükemmel Sonuçlar

İnergo Endüstri olarak, her türlü alanda kullanımı yaygın olan soğutma sistemlerinin ses çıkaran kısımlarında ve dış ünitelerinde ses yalıtımı çalışmalarını kusursuz şekilde gerçekleştirerek ses çıkışını minimum düzeye indiriyoruz.

Bu çalışmalarımızda ayrıntılı gerçekleştirdiğimiz etüt çalışmaları neticesinde akustik kabin uygulamaları ile gürültüyü absorbe ederken hava alışını engellemeyen akustik menfezler kullanıyoruz. Bunun yanında teknik müdahalelere imkan veren akustik kapılar ile mükemmel sonuçlar veren dizaynları gerçekleştiriyoruz.

Bu şekilde gerçekleştirdiğimiz uygulamalar son derece sağlam yapıda ve oldukça uzun ömürlü olarak ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor.  Bütçe dostu fiyatlarla bu çalışmalarımızı sizlere sunuyor ve memnuniyetiniz için çabalıyoruz.